Sterowniki do drukarek

Jeśli nie posiadają Państwo sterowników do swojej drukarki, warto pobierać je tylko ze strony producenta drukarki. Często wyszukując w Google w wynikach wyszukiwania wyskakują dziwne strony, które także oferują sterowniki do drukarek. Niestety często są to strony z wirusami albo dodatkowym oprogramowaniem. Dlatego tez poniżej znajdą Państwo bezpośrednie odnośniki do stron producentów drukarek ze sterownikami.

Pamiętajmy, że niekiedy aktualne sterowniki lub oprogramowanie pobrane z oficjalnego źródła także może narobić trochę kłopotów. Dzieje się tak wtedy gdy używamy zamiennych tuszy lub tonerów. Elektronika na kartridżach jest sprawdzana przez drukarkę za każdym razem. Może zdarzyć się tak, że pobierzemy nowy sterowniki i przestaną działać wkłady, które jeszcze przed chwilą pięknie drukowały. Co raz częściej sytuacja ta dzieje się sama bez naszej wiedzy, dlatego, że większość oprogramowania drukarki zainstalowanego na komputerze z domyślnymi ustawieniami ma włączoną aktualizację sterowników.

Pobieranie sterowników do drukarek Brother, strona producenta:
http://support.brother.com/g/b/productsearch.aspx?c=pl&lang=pl&content=dlPobieranie sterowników do drukarek HP, Samsung, strona producenta:
(to nie błąd, od 2016 roku Samsung przyłączył się do HP)
https://support.hp.com/pl-pl/drivers/printersPobieranie sterowników do drukarek Canon, strona producenta:
https://www.canon.pl/support/Pobieranie sterowników do drukarek Epson, strona producenta:
https://www.epson.pl/supportPobieranie sterowników do drukarek Lexmark, strona producenta:
http://support.lexmark.com/index?page=productSelection&channel=supportAndDownloads&locale=PL&userlocale=PL_PLPobieranie sterowników do drukarek XEROX, strona producenta:
http://www.support.xerox.com/plpl.html