Czym zmyć tusz do drukarki? Jak usunąć plamę z…

W swojej kilkunastoletniej pracy jako serwisant drukarek spotkałem się wielokrotnie z rozlanym tuszem nie tylko w drukarce ale i na biurku, dywanie, ubraniu, tapicerce samochodowej. Najczęściej jednak miałem po prostu ubrudzone tuszem od drukarki ręce. Jak łatwo pozbyć się tuszu? Zapraszam do lektury.Tusz do drukarek bywa różny, niekiedy jego skład jest tak silny, że będzie bardzo ciężko go usunąć. Najważniejsze jest aby działać szybko i nie pozwolić aby tusz został wchłonięty przez materiał, na którym został wylany. Warto zasypać tusz solą i pocierać przekrojoną na pół cytryną. Następnie jeśli materiał można prać w pralce to należy dokonać standardowego prania. W przypadku materiałów nie nadających się do pralki możemy użyć denaturatu pocierając go ściereczką w miejscu plamy.

Czym zmyć tusz od drukarki?

Najgorszym materiałem na na usunięcie tuszu do drukarki są grube, włókniste dywany w ich przypadku należy spróbować powyższych metod a dodatkowo warto zakupić dobry płyn do czyszczenia dywanów.

Jeśli chodzi o zmywanie tuszu z rąk i ciała to dobrym naturalnym zmywaczem jest wyciśnięty sok z pomidora oraz pumeks. Można także skorzystać z piaskowych past czyszczących do rąk – z takich jak korzystają mechanicy samochodowi aby doczyścić ręce ze smaru.

Łatwo usuwa się plamy tuszu do drukarki z tapicerki samochodowej, zazwyczaj wystarczy ściereczka lekko nawilżona płynem do spryskiwaczy szyb i plama znika.

W przypadku mebli warto spróbować czyścić zaplamione tuszem miejsce sokiem z rabarbaru.Cytryna, pomidor, rabarbar – naturalne środki, którymi wyczyścimy tusz od drukarki