Recenzja drukarki Brother DCP-j105

Jeśli planujesz kupić drukarkę Brother DCP-j105 to gratuluję wyboru. Są to na prawdę dobre urządzenia. Tak naprawdę nie wiele różnią się od takich modeli jak j100 (bez WiFi), T300 (stały system zasilania tuszem i brak WiFi), T500, T510w.

Urządzenie Brother j105 można zakupić w dobrej cenie w sklepie x-kom.

Zaletą są kartidże zamienne za kilka złoty, działają raczej bez problemowo od wielu lat – w nowszych Brother’ach już tak nie jest. Niekiedy gdy drukarka nie jest długo używana może zaschnąć głowica, wtedy warto próbować wymusić na drukarce czyszczenie.

Jedyne wady drukarki Brother j105 to dość wolne drukowanie, brak wydruku dwustronnego i to że na start przy zakupie dostajemy nie za duże tusze. Jeśli dobrze policzymy to model wyższy Brother DCP-T510 w komplecie z drukarką ma wielokrotnie większe tusze i jest bardziej opłacalny, gdy chcemy używać oryginałów.

Jeśli chcecie mieć takiego samego Brothera jak j105 ale na dolewane tusze i bardzo tanią eksploatację na oryginałach to warto dopłacić około 200zł do modelu ze stałym systemem zasilania tuszem, chodzi o T510w (możesz tu go kupić) . Cena wydruku na oryginalnych wkładach jest śmieszna a na start dostajemy pełne butelki tuszu na kilka tysięcy stron.

Od wielu lat Brother daje dodatkową roczną gwarancję po rejestracji na stronie www. Razem dostajemy 3 lata gwarancji – o czymś to musi świadczyć. Jedyny mankament takiej gwarancji to to, że nie możemy używać zamiennych wkładów. Niestety w przypadku j105 kartridże mają wbudowane chipy i prawdopodobnie drukarka rejestruje i zapisuje w pamięci czy mieliśmy zamiennik czy oryginał – przy reklamowaniu może to wyjść na jaw pomimo, że osadzimy oryginalne tusze. Dlatego też lepszym kolejny raz rozwiązaniem jest drukarka na oryginalne tusze w butelkach Brother DCP-t510W jednak jej cena będzie dużo wyższa.

W każdej drukarce atramentowej Brother jest tzw. pampers czyli osadnik na zużyty tusz. Po wielu wydrukach lub wymuszonych czyszczeniach głowicy może on się przepełnić lub licznik drukarki może wyliczyć, że już czas na wymianę osadnika. Wtedy należy wymienić absorber i dokonać resetowania licznika w menu drukarki.