Recenzja drukarki Epson EcoTank L810

Atramentowa drukarka Epson L810 ze stałym systemem zasilania tuszem wydaje się dość ekonomiczną propozycją dla osób, które chcą mieć w domu (i także w firmie) możliwość wydruku kolorowego. Ten model drukarki jest już na rynku blisko 4 lata. Wbudowana jest w nim dość popularna głowica z 6 kolorami.

Wadą tego urządzenia jest:

  • wolny wydruk (chodź zdjęcie 10×15 wychodzi w 12sekund)
  • brak skanera
  • brak połączenia WiFi
  • wysoka cena zakupu ~1300zł

Zaletą są wydruki na płytach CD/DVD oraz wysokiej jakość wydruki fotografii. Zdjęcia wysokiej jakości można uzyskać tylko wtedy gdy korzystamy z oryginalnych tuszy Epsona, nie ma co kombinować z zamiennikami bo możemy tylko zapchać głowicę albo namieszać z kolorami a wtedy zdjęcia będą bardzo słabe. Oryginalne tusze o numerach T6731…itd mają pojemność 70ml każdy a jest ich 6. Black, Cyan, Magenta, Yellow oraz Light Cyan i Light Magenta. Dzięki dodatkowym dwóm tuszom jaśniejszym (Light) wydruki są naprawdę rewelacyjne jakościowo a ich maksymalna rozdzielczość to 5760 x 1440 dpi!

System stałego zasilania tuszem to wizytówka Epsona od dawna

Kompletny pełny zestaw dostajemy na start z drukarką. Szkoda, że nie dorzucają jednej lub dwóch buteleczek z czarnym tuszem gratis tak jak to jest w nowszych modelach Epsona.

Dodatkowymi udogodnieniami są: czytnik kart pamięci oraz kolorowy prawie siedmio-calowy wyświetlacz LCD, sprawia to, że z drukarki można korzystać zupełnie bez komputera. Funkcje takie doceniane są przez osoby starsze, które wolą prostotę i wygodę.

Drukarka Epson L810 Ecotank

Niestety drukarka jest już coraz mniej dostępna, np. w sklepie xkom można zadać pytanie o dostępność: x-kom.pl/p/224733-drukarka-atramentowa-epson-ecotank-l810 jest za to dostępny nowszy model, bardzo podobny: Epson L850 warto sprawdzić: x-kom.pl/p/224978-urzadzenie-wiel-atramentowe-epson-l850

Jeśli poszukujemy urządzenia dużo tańszego to warto zastanowić się na kupnem epsona, który nie ma np. ekranu LCD, wydruku na CD/DVD ale ma za to skaner i kosztuje o połowę mniej. Taką drukarką jest przykładowo Epson L3050 , też na dolewane tusze (chodź już bez Light), jakość w różnicy wydrukowanych zdjęć będą widzieć już tylko nieliczny. W tej drukarce będzie także możliwość podłączenia bezprzewodowego. więcej o tym modelu na stronie: https://www.x-kom.pl/p/386021-urzadzenie-wiel-atramentowe-epson-ecotank-its-l3050.htm

Przy drukarkach atramentowych ze stałym zasilaniem tuszem należy pamiętać o wydruku w każdym kolorze przynajmniej raz na 2-3 tygodnie aby głowica drukująca nie zaschła.