Drukarka dla ucznia 2018 (urządzenie wielofunkcyjne)

Z początkiem roku szkolnego rodzice uczniów mają sporo wydatków. Coraz częściej na wyposażeniu oprócz tableta, komputera czy smartfona jest także drukarka. Warto przyjrzeć się drukarkom trochę bliżej i przeanalizować zakup drukarki (jej cenę, możliwości i co najważniejsze jej koszt eksploatacji). Drukarka dla ucznia nie koniecznie musi być kolorowa. Decydując się na taki krok  na samym początku możemy zaoszczędzić na późniejszym zakupie tuszy czy tonerów. Oczywiście niekiedy wydruk w kolorze jest potrzebny i musimy wtedy poszukać czegoś kolorowego i taniego w eksploatacji.Na co zwracać uwagę przy zakupie drukarki dla ucznia?

Najważniejsze to czy będzie stać nas na eksploatację. Jeśli potrzebujemy samej czarno-białej drukarki bez skanera, który w dzisiejszych czasach świetnie może zastąpić smartfon (łączność przez WiFi), to można pokusić się o jakiś model laserowego Brothera np.: HL-1223WE, w którym co jakiś czas oprócz wymiany tonera będzie trzeba wymienić bęben. Dostaniemy razem z drukarką gwarancję na 3 lata (po rejestracji na stronie producenta).

drukarka dla ucznia
Brother HL-1223WE – drukarka dla ucznia

KUP TERAZ TĄ DRUKARKĘ

  • Koszt drukarki Brother HL-1223WE: od 389zł
  • Koszt tonera oryginalnego TN-1090 od 75zł na 1500stron
  • Koszt tonera zamiennego od 25zł na 1500stron
  • Koszt bębna oryginalnego DR-1090 od 145zł na 10000stron
  • Koszt bębna zamiennego od 75zł na 10000stronJeśli decydujemy się na zakup drukarki wielofunkcyjnej ze skanerem to zaproponowałbym bliźniacze urządzenie Brother DCP-1612W

Brother DCP-1612W drukarka ze skanerem dla ucznia
Brother DCP-1612W Urządzenie wielofunkcyjne – drukarka ze skanerem dla ucznia

Niestety w tym przypadku eksploatacja jest nieco droższa:

  • Koszt drukarki Brother DCP-1612W : od 479zł
  • Koszt tonera oryginalnego TN-1030 od 140zł na 1000stron
  • Koszt tonera zamiennego od 25zł na 1500stron
  • Koszt bębna oryginalnego DR-1030 od 155zł na 10000stron
  • Koszt bębna zamiennego od 65zł na 10000stron

A co gdy nie wymienię bębna? Prawdopodobnie drukarka będzie nadal drukować tylko jakość wydruku może się pogorszyć. Na wydruku mogą pojawić się pasy, przebarwienia, szare plamy. Drukarki mają licznik wydruków i zliczają kiedy ma się skończyć bęben, często jednak komunikują, że należy wymienić bęben a jest on jeszcze sprawny.Wielofunkcyjna atramentowa drukarka kolorowa z WiFi może okazać się najlepszym rozwiązaniem jeśli w domu korzystają z drukarki nie tylko dzieci ale także dorośli. Wygodnie jest usytuować drukarkę w miejscu ogólnie dostępnym i korzystać do woli. Oczywiście musimy zakupić drukarkę tanią w eksploatacji. Najlepszym rozwiązaniem może okazać się drukarka z stałym zasilaniem tuszem CISS. System ten jest wygodny bo kupujemy tylko buteleczki z tuszem, nie ma kartridża ani tonera. Tusz dolewamy i cieszymy się tanim wydrukiem. Pamiętajmy, żeby nie być łasym na zamienne tusze do systemów CISS. Nieodpowiedni skład tuszu może nam zapchać albo nawet uszkodzić głowicę. Ceny oryginalnych tuszy w buteleczkach nie są aż tak wysokie, żeby szukać zamienników.

Oto kilka ekonomicznych modeli drukarek atramentowych:

Brother dcp-t500
Brother DCP-t500
Epson l3050 ecotank
Epson l3050 ecotank
Canon pixma g3410
Canon pixma g3410


Dodaj komentarz